All posts by kintass

TVARKARAŠČIAI 2023 – 2024

Dalinamės atnaujintais Zarasų dailės, šokio ir muzikos skyrių tvarkaraščiais

Dažnai vaikas lanko ne vieną užsiėmimą, todėl rekomenduojame surašyti visas pamokas į individualų tvarkaraštį – patogi forma prisegta žemiau. (Jei sunku susigaudyti – paprašykite mokytojų, kad padėtų surašyti visus užsiėmimus.)

Ritmikos studija “Ritmiukai” mažiesiems vyks TREČIADIENIAIS nuo 13:20 (dvi pamokėlės)

Vokalinio anksamblio “Lunga” neformalių grupių užsiėmimai vyksta trečiadieniais ir penktadieniais 14:10 (mokytoja Diana Skvarčinskaitė)

Teatro studijos “Stogas” užsiėmimai – antradieniais ir penktadieniais nuo 14:10 (mokytoja Gražina Karlaitė)

Modernios muzikos kūrimo studija – ketvirtadieniais nuo 14:10 (mokytojas Andrius Glušakovas, dėl vėlesnio laiko galima tartis su mokytoju)

Instrumentinis ansamblis “Inverso” – trečiadieniais nuo 15:00 (mokytoja Dangira Zavackienė)

Paskutinė galimybė, kviečiame mokytis

Kviečiame 7-9 metų vaikus pradėti mokytis FLEITOS arba AKORDEONO. Šiemet džiaugsimės didėjančiu būriu muzikantų ir dailininkų pirmokų. Gitaros, fortepijono, vokalo klasės jau pilnos, bet priimtume dar į kitas specialybes. Muzika, kaip žinia, be galo vertinga mokykla visam gyvenimui, tad jei pažįstate 7-9 metų vaiką, gabų muzikai – pakvieskite į priėmimo perklausą Zarasų F. Latėno meno mokykloje rytoj, antradienį, rugpjūčio 29 d. 12 val.. (būti pasiruošus padainuoti bet kokią paprasčiausią dainelę). Daugiau informacijos telefonu +37038530579.

Zarasų Fausto Latėno meno mokykla ieško teatro ir akordeono mokytojų

Akordeono mokytojo darbo skelbimo aprašymas

Teatro mokytojo darbo skelbimo aprašymas

KVIEČIAME REGISTRUOTIS Į NEMOKAMAS DIENOS STOVYKLAS, vyksiančias rugpjūčio 21-25 dienomis Zarasų Fausto Latėno meno mokykloje ir Dusetų meno skyriuje

Rugpjūčio 21 – 25 dienomis Zarasų Fausto Latėno meno mokykloje vyks smagios dienos stovyklos kūrybingiems 9-16 metų vaikams, kviečiame registruotis jau dabar. Renkamos 4-ios grupės (iki 15 vaikų kiekvienoje): viena grupė Dusetose (mišri) ir trys grupės Zarasuose (muzikos, dailės ir šokio). Dalyvauti nemokamai gali ne tik meno mokyklą lankantys vaikai, bet ir visi Zarasų raj. gyvenantys (deklaravę gyvenamąją vietą) moksleiviai nuo 9 iki 16 metų.

Užsiėmimai, žygiai ir ekskursijos vyks nuo 10 val. iki 15 val. (kai kuriomis dienomis ilgiau, tėvus informuosime), grupių vadovai – Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos mokytojai. Dalyviai kartu žais, kurs, iškylaus, išbandys įvairias pasirinktų menų technikas arba mokysis šokio/vaidybos, dalyvaus išvykose ir edukacijose.

Daugiau informacijos ir registracija – mokyklos telefonu 8-385-30579 (darbo valandomis) arba el. paštu info@zmm.lt. Vietų skaičius ribotas.

Dusetų meno skyriaus suaugusiųjų keramikos studijos darbų paroda

Antazavės dvaro Amatų centre gegužės 10 d.–birželio 6 d. veikia Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos Dusetų skyriaus suaugusiųjų keramikos studijos darbų paroda. Ši studija, kuriai vadovauja mokytoja Žaneta Aidietytė, suburta 2022 m. rudenį. Keramikos paslaptis patyrinėti ir molį prakalbinti panoro įvairiausių profesijų dusetiškiai ir apylinkių gyventojai: mokytojos, kunigas, tapytoja iš Kijevo, šiuo metu gyvenanti Dusetose, ūkininkė, dizainerė, vertėja ir kt. Įdomu pastebėti, kokios skirtingos temos sudomino kūrėjus – vienus patraukė augalų įspaudai molyje, kitus pirmapradės lipdybos indai, molio derinys su medžiu, trečius galimybė formuoti vazas, primenančias fantastiškus gyvūnus, dar kitus – skirtingų spalvų molio jungtis, glazūrų atspalvių paieškos, skulptūriniai elementai, tekstilės įspaudai, sakralinė tema. Džiugu, kad per metus pamokose prisiliesta prie įvairių technikų ir atrasta skirtingų išraiškos formų, dalytasi patirtimi.

Per parodos atidarymą taip pat buvo surengta atvira keramikos pamoka, savo ilgamete kūrybine patirtimi ir amato paslaptimis noriai pasidalijo ir keramikė, tapytoja Violeta Gasparaitis.

Suaugusiųjų keramikos studijos užsiėmimai jos lankytojams tapo ne tik kūrybos ir praturtinančios bendrystės vieta, bet ir atokvėpiu nuo kasdienybės darbų, jaukia erdve, kurioje, regis, išnyksta laikas.

Zarasų Fausto Latėno meno mokykloje suaugusiųjų keramikos studijos veikia tiek Dusetose, tiek Zarasuose.  Nekantriai lauksime naujų mokslo metų, kviečiame naujus ir esamus studijų narius prisijungti.

Vilijos Visockienės nuotraukos

KVIEČIAME BALSUOTI UŽ “MENO SODO” ZARASUOSE DIDŽIOSIOS SCENOS ĮRENGIMĄ

https://www.zarasai.lt/balsavimas

Mielieji, šiemet, kaip ir praeitais metais, kviečiame palaikyti mūsų mokyklos bendruomenės iniciatyvą “Meno sodas” Zarasuose. Kaip žinome, mūsų visų aktyvaus balsavimo dėka projektas jau yra dalinai įgyvendinamas Zarasų raj. savivaldybės, netrukus turėtų būti pradėti pirmosios sodo dalies darbai, tačiau visoms idėjoms finansų neužteks. Todėl vėl kviečiame balsuoti – šįkart už galimybę sutvarkyti ir įrengti didžiąją sceną.

Balsavimas už 2023 metų Zarasų raj. savivaldybės dalyvaujamojo biudžeto idėjas vyksta paprasčiau nei pernai – tereikia užpildyti savo duomenis. Nuorodą balsuoti bei projektų aprašymus rasite čia:

https://www.zarasai.lt/balsavimas

“Meno sodas” – tai mūsų mokyklos bendruomenės iniciatyva, kurią įgyvendinti įsipareigojo Zarasų raj. savivaldybė po to, kai 2022 -aisiais laimėjome Zarasų savivaldybės Dalyvaujamojo biudžeto projektą (gyventojų aktyvaus balsavimo dėka, iki 40 tūkst. eur. finansavimas skirtas pirmosios sodo dalies įgyvendinimui). Realus projekto įgyvendinimas šiek tiek užtruko dėl vykdomų miesto šilumos komunikacijų tiesimo darbų, tačiau neabejojame, kad savivaldybė jau labai greit pradės darbus.

Pernai buvo parengtas detalus visos teritorijos projektas, su kuriuo mielai kviečiame visus susipažinti čia: Meno-sodo-zaliuju-erdviu-plano-parengimas

Sodo projekto autorė – mums gerai pažįstama dizainerė Inga Šidlauskienė, įgyvendinusi ne vieną nuostabų sodą, ją galima sutikti tarptautiniuose modernių sodų seminaruose, išvysti TV laidose, žurnaluose ir pan..

2023-aisiais ir vėl labai kviečiame palaikyti šią iniciatyvą ir balsuoti už “Meno sodo” didžiosios scenos įrengimą. UŽ GRAŽESNIUS ZARASUS.

Idėjos tikslas – sutvarkyti dalį „Meno sodo“ teritorijos šalia Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos, vietoje senos nesaugios krepšinio aikštelės įrengti estetišką, apšviestą, daugiafunkcinę erdvę, tinkamą šokių ir muzikos pasirodymams, sportui, edukacijai, rekreacijai. Norima įrengti pasirodymų sceną, šalia jos – daugiafunkcinę aikštelę, tinkamą žiūrovams arba įvairiems sporto užsiėmimams, edukacinėms veikloms, taip pat naują modernų želdyną, lauko stalą su kėdėmis, apšvietimą, sutvarkyti takus, išgrįsti trinkelėmis.
Meno sodo erdve naudosis tiek meno mokyklos bendruomenė, tiek miesto gyventojai ir svečiai. Teritorija yra Zarasuose šalia pagrindinės Vytauto gatvės, istorinio obelisko parko, svečių namų, dviejų mokyklų. Nauja erdvė gerins miesto įvaizdį, suteiks galimybes kokybiškesnei rekreacijai, edukacijai, gyventojų aktyvumo didinimui, fizinės ir emocinės sveikatos gerinimui,
nusikalstamumo prevencijai. Numatyta teritorija yra didesnio „Meno sodo“ dalis, kurio visapusiška nauda miestui ir jo gyventojams nuoširdžiai tikime. Vertė iki 40 000 Eur.
Projekto įgyvendinimo vieta ir adresas: Dariaus ir Girėno g. 11, Zarasai (prie Zarasų Fausto
Latėno meno mokyklos).
Nuoroda į sklypą:
https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1dAh732_Ph4VRPMBnIBPkezYp1cL1qquL&
ll=55.732416836363676%2C26.25231869999999&z=19.

MUZIKA KAIP TEATRAS

Atvira pamoka apie kompozitorių Faustą Latėną

Zarasų Fausto Latėno meno mokykloje vyko atvira muzikos istorijos pamoka, skirta mūsų kraštiečiui – kompozitoriui Faustui Latėnui, kuris ne tik buvęs mūsų mokyklos mokinys, bet ir Zarasų garbės pilietis. Šį kartą vartėme knygos „Muzika kaip teatras kompozitorius Faustas Latėnas“ puslapius (autorės Daiva Šabasevičienė ir Rasa Vasinauskaitė).

Pamoką pradėjęs jungtinis mokyklos choras atliko kompozitoriaus kūrinį „Lopšinė“ ir 2016 metais Moksleivių dainų šventėje skambėjusią dainą „Rojaus obuoliukai“.

Fausto Latėno gyvenimą, veiklą pristatė Andrius Kalėda, Paulina Maldauskaitė pasakojo apie kompozitoriaus kūrybą ir jos įvertinimą. Su garsaus saksofonininko Petro Vyšniausko prisiminimais apie Fausto Latėno kūrybą supažindino Brigita Beniulytė ir Ovidijus Ponyčius. Evita Jurevičiūtė skaitė brolio aktoriaus ir režisieriaus Algirdo Latėno mintis apie vaikystę, muzikos mokymąsi, bendravimą: „Vaikystėje beveik visad buvom kartu. Atsigulę miegoti šnabždėdavomės, visko prifantazuodavom. Gerai sutarėm. Vaikystėj net baisu buvo įsivaizduoti, kaip gyvenčiau be brolio. Tais laikais šnekėdavomės daugiau, o dabar susitinkam, patylim, paspaudžiam ranką ir išsiskiriam. Ir to užtenka…“ Šviesūs aktorės Elžbietos Latėnaitės prisiminimai: „Tas kraštas ypatingas vien tuo, kad daugiau tokio niekur visoje Visatoje nėra, nebuvo ir nebus. Prisiminimai visi susiję su gamta, ežerais, rytų aukštaičių tarme, bažnyčia ir rožiniu, seneliukų beribiu gerumu, brangia krikšto tėvų šeima, ramybe ir begaline laisve. Vėliau- popkoncertų aidais Zaraso salos estradoje…“

Dokumentiniame filme „Gyvenimo metodas. Faustas Latėnas“ (scenarijaus autorė ir režisierė Eglė Monika Juozapavičiūtė) išgirdome, kaip kompozitorius pats dalijasi mintimis apie gyvenimą, kūrybą. Paskui klausėmės „Rondo. Sonata“ (altiniam saksofonui ir fortepijonui), „Pasodoblio“, „Bolero“ (deja, šio autoriui baigti nebepavyko, bet kūrinio aranžuotę ir mintį įgyvendino ilgametis kompozitoriaus bendražygis, Lietuvos kamerinio orkestro altininkas Tomas Petrikas). Stebėjome kino filmo „Džiazas“ ištrauką, klausėmės dainos „Toli, toli“. Pamokos pabaigoje nuskambėjo Povilo Meškėlos atliekama daina „Dar ne vakaras“ (iš kino filmo „Vaikai iš Amerikos viešbučio“).

Pamoka – tai tik maža dalelytė iškilios kultūros asmenybės, Nacionalinės premijos laureato, teatro ir kino kompozitoriaus, akademinės muzikos kūrėjo Fausto Latėno gyvenimo. Miela, kad buvusio mokyklos mokinio vardas skamba ne tik mūsų pamokose, bet ir respublikoje.

Jūratė Stacevičiūtė, Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos mokytoja

Vilniaus Mažojo Teatro nuotraukos.

ATVIRŲ DURŲ DIENOS IR NAUJŲ MOKINIŲ PRIĖMIMAS

Atvirų durų diena Dusetų meno skyriuje vyks gegužės 9 d. 11:30 val. mokyklos salėje vyks koncertas mažiesiems ir jų tėveliams. Nuo 13 val. – kviečiame susipažinti su ugdymo įstaigos aplinka, pabendrauti su mokytojais.

Zarasuose atvirų durų diena vyks gegužės 26 d.. 10 val. mokyklos salėje – programa darželinukams, o 11 val. – speciali programa prieš-mokyklinukams ir pirmokams. Nuo 12 val. – kviečiame tėvelius susipažinti su ugdymo įstaigos aplinka, pabendrauti su mokytojais.

Žemiau rasite skrajutes su informacija – į kokias grupes priimame 2023 – 2024 mokslo metais. Perklausa stojantiems į muzikos specialybes vyks birželio 2d. 12val..

Prašymų laukiame iki birželio 15 d., juos galima pateikti mokykloje, arba el. paštu (formas rasite skiltyje “priėmimas”)

GEGUŽĖS MĖNESIO RENGINIŲ IR ATSISKAITYMŲ TVARKARAŠTIS

2023 m. II pusmečio keliamųjų, baigiamųjų egzaminų, akademinių koncertų

bei gegužės-birželio mėn. renginių datos

Data ir laikas Renginys
05.03 16.00 val. Zarasuose Atvira pamoka apie Faustą Latėną

05.04 17.30 val. Zarasuose

Mokiniai dalyvauja koncerte Kultūros centre, skirtame Motinos dienai. 
Taip pat “Koncertas mamai” Zarasų profesinėje mokykloje (12 val.)

05.07  Salake,  Vajasiškyje

05.10 Rokiškyje

05.10 Antazavės dvare

05.11 Zarasuose

Mokinių koncertai, skirti Motinos dienai Vajasiškyje (11 val.) ir Salake (13 val.)

“Aukštaitijos talentai”, renginys Rokiškyje (mok. Dangira Zavackienė ir Jūratė Tumėnienė)

Dusetų meno skyriaus suaugusiųjų keramikos grupės paroda – edukacija Antazavės dvaro amatų centre

Solfedžio keliamasis egzaminas. 4 kl.. I dalis.

05.12 15.30 val. Zarasuose Ansamblių vakaras mokyklos aktų salėje, skirtas Tarptautinei šeimos dienai
05.05 12:00 val. Dusetose Studijos „Stogas“ miuziklas, skirtas Motinos dienai, Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje
05.16 16.00 val. Salake Koncertas Salake, skirtas Tarptautinei šeimos dienai
05.17 14.00 val.  Salake Salako muzikos skyriaus solfedžio keliamasis ir baigiamasis egzaminai
05.18 9.00 val. Solfedžio baigiamasis egzaminas
05.15  15.00 val. Solfedžio keliamasis egzaminas. 4kl. II dalis.
05.18 Zarasuose Zarasų fortepijono specialybės mokinių akademinis koncertas mokyklos aktų salėje
05.19 15.00 val. Zarasuose Visų Zarasų muzikos skyriaus specialybių keliamasis egzaminas
05.22 Dusetose Dusetų muzikos skyriaus solfedžio keliamasis ir baigiamasis egzaminai (Dusetos)

05.23 Zarasuose

05.23 Dusetose

05.26  nuo 10val.

Zarasų muzikos skyriaus vokalo specialybės mokinių akademinis koncertas mokyklos aktų salėje

Fortepijono baigiamieji egzaminai, akademinis koncertas

ATVIRŲ DURŲ DIENA ZARASUOSE. 

10 val. koncertas mažiesiems, Magučių ir Zarasų darželinukai lankosi meno mokykloje. 11 val. –  programa priešmokyklinukams.

05.24 Zarasuose Visų Zarasų muzikos skyriaus specialybių baigiamasis egzaminas mokyklos aktų salėje
05.25 Dusetose Visų  kitų (be fortepijono) Dusetų muzikos skyriaus specialybių baigiamasis egzaminas bei visų klasių akademinis koncertas.
05.26 Zarasuose Zarasų muzikos skyriaus akordeono ir smuiko specialybių 7 kl. akademinis koncertas mokyklos aktų salėje
05.25  Dusetos Visų Dusetų dailės skyriaus klasių II pusmečio   darbų peržiūra
05.29 Visų Zarasų dailės skyriaus klasių II pusmečio darbų peržiūra

05.29

05.30 Salakas

Choreografijos skyriaus keliamasis egzaminas

Salako skyriaus keliamieji ir baigiamieji egzaminai

05.31 13.00 val. Choreografijos skyriaus baigiamasis egzaminas
05.31 16.00 val. Zarasų dailės skyriaus absolventų baigiamųjų darbų peržiūra
06.02 Stojamieji egzaminai (naujų mokinių priėmimas).
06.05 Zarasuose Gitaros specialybės mokinių akademinis koncertas mokyklos aktų salėje
06.06 Zarasuose Fleitos specialybės mokinių akademinis koncertas mokyklos aktų salėje
06.07 16:00 val. Zarasuose 2022-2023 mokslo metų užbaigimo šventė, pažymėjimų teikimas
06.12-16 Master Days. Meistriškumo pamokos mokiniams ir mokytojams. Šokis, muzika, dailė.