Atidaryta paroda „Mano žiema“

Donata Radionova

„Mano baltosios žiemos,… gal esate jūs tik riba, kurią peržengti reikia iš rudens į pavasario saulę.“ (Eugenijus Matuzevičius)

Gražią, stebuklingą žiemą artėjančių švenčių proga, šiuo metu galima pamatyti Zarasų centrinės bibliotekos vaikų literatūros skyriaus ekspozicijoje. Čia bendruomenei pateikiama penkiolika tapybos darbų žiemos tema. Juos nutapė Zarasų Meno mokyklą jau trečius metus dailės užsiėmimus lankančių suaugusiųjų grupė.

Žmonės, kurie vakarais ateina į dailės užsiėmimus, turi savų motyvų piešti ir tapyti. Kažkas iš užsiėmimų lankytojų labai mėgo piešti vaikystėje, bet neturėjo galimybės tobulėti… Kažkas labai trokšta bendrauti su panašių pomėgių turinčiais žmonėmis… Kažkam tai savotiškas pabėgimas nuo kasdieninių rūpesčių, atsipalaidavimas ir gerų emocijų potyriai…Kažkam tai pakelia savivertę, didina pasitikėjimą savimi…

Po kiekvieno užsiėmimo, dailės mėgėjai, bent dalį savo lūkesčių tikrai realizuoja. Kaip įrodymas tam, savo rankomis sukurti spalvingi, saviti, kaskart vis tobulesni paveikslai. Juos smagu parodyti artimiesiems, ar padovanoti geriausiai draugei.

 Kiekvienam kūrėjui labai svarbu išeiti į viešumą, išgirsti kitų žmonių nuomonę, pačiam pažvelgti į savo darbus  tarsi „kitomis akimis“. Zarasų centrinės bibliotekos vaikų literatūros skyriuje miesto bendruomenei savo sukurtus tapybos darbus nuo gruodžio 15 dienos pristato aštuonios moterys ir jų mokytoja Petronė Sekonienė. Paroda veiks iki sausio 30 dienos.

Eugenijaus Matuzevičiaus eilėraščio žodžiai, pasirinkti parodos temai atskleisti, tik  iliustruoja mintį, kad po gražios žiemos reikia laukti pavasario, o su juo ir naujų dailės darbų, naujų, dar įspūdingesnių parodų.

Zarasų meno mokyklos informacija