DAINŲ ŠVENTĖ MAŽOJOJE LIETUVOJE

dav
dav
   Mažoji Lietuva – tai unikalus kraštas, davęs Lietuvai ne tik raštijos pradininkus, spaudą, bet ir   ne mažai prisidėjusi prie dainų švenčių tradicijos užgimimo Lietuvoje. Ta proga Klaipėda – 2017–jų Lietuvos kultūros sostinė – sveikino Lietuvos vakarų krašto dainų šventės, skirtos Mažosios Lietuvos lietuvių  dainų šventės 90 – mečiui dalyvius. Uostamiestis didžiavosi tapęs namais šiam solidžiam renginiui, sukvietęs į pajūrį  daugiau nei septynis tūkstančius dalyvių iš visos Lietuvos.

 

       Zarasų meno mokyklos jaunučių ir jaunių choristų balsai taip pat darniai įsiliejo šioje šventėje. Lydimi chorų vadovių Šviesuolės Venclovaitės ir Jūratės Stacevičiūtės moksleiviai turėjo galimybę pabūti prie Baltijos jūros bei aplankyti Klaipėdos zoologijos sodą.

      Šventės dieną lepinami šiltų saulės spindulių ir gaivaus pajūrio vėjo,  šventės dalyviai rikiavosi iškilmingoms eitynėms miesto gatvėmis. Daugiatūkstantiniai, margai dalyvių  miniai skambėjo Klaipėdos kariliono muzika. Klaipėdos vasaros koncertų estradoje iškilmingai uždegama šventės ugnis ir pakeliama vėliava. Vieningai ir darniai visų lūpose suskamba Tautos giesmė.

      Dainos iš šokiai, liaudies instrumentiniai ansambliai keičia vieni kitus. Į dangų pakyla spalvingi balionai, fejerverkai. Graži ir prasminga, kupina neužmirštamų įspūdžių šventė baigiasi liaudiškų dainų pasidainavimu.

      Dainų šventės ne tik suburia chorus iš visos šalies, jos liudija, kad esame viena tauta, dainuojanti tauta, tvirta savo šaknimis ir tradicijomis. Tegul daina ir toliau lieka vienijanti viltis, ugdanti tikėjimą ateitimi, palaikanti tautos bendravimo dvasią. 

                                                                                                                                                                                                                              Jūratė STACEVIČIŪTĖ

                                                                                                                                                                                     Zarasų meno mokyklos mokytoja