DALYTASI PATIRTIMI

IMG_3457    Zarasų meno mokyklos mokiniai su mokytojais  ne tik aktyviai dalyvavo įvairiuose konkursuose ir festivaliuose, bet ir mokytojai turėjo galimybę tobulintis, gilinti žinias, susipažinti su naujovėmis.

           Mokykloje surengtas seminaras – praktikumas “Scenos baimės ir streso valdymas”, kurį vedė profesorius Laurent Boullet (Belgija, Vokietija). Renginio metu plėtojom ir tobulinom profesines kompetencijas aktualias scenos baimės įveikimui ir streso valdymui. Lektorius susirinkusiems pateikė daug pavyzdžių iš savo pedagoginės praktikos bei  atsakė į seminaro dalyvių klausimus.

          Mūsų mokyklos mokytojams buvo naudinga metodinė išvyka pas kolegas į Ukmergės meno mokyklą, kurioje  bendravome, diskutavome, pasikeitėme nuomonėmis bei aplankėme muzikos ir dailės skyrius. Taip pat pažintį tęsėme aplankydami Ukmergės piliakalnį, Užugirio ir Taujėnų dvarus bei Siesikų pilį, tuo pagilindami savo žinias apie Lietuvos istoriją bei labiau pažindami Lietuvą.

       Dalyvavome tarptautinėje  teorinėje praktinėje konferencijoje “Muzikos pedagogika šiandien: įžvalgos, repertuaras, aktyvūs ir efektyvūs mokymo(si) metodai, inovatyvūs problemų sprendimo būdai”, kuri vyko Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje. Klausėmės kolegų pranešimų iš Armėnijos, Latvijos, na ir žinoma gausiausias būrys mūsų  šalies pedagogų. Vaiva Purlytė pristatė savo naują fortepijono pradžiamokslį “Forte – Piano” ir su savo mokinėmis iliustravo kai kurias užduotis. Naudingai ir įdomiai pateiktas ritminis pojūtis mokant groti pasirinktu instrumentu bei šiuolaikinių technologijų pagalba mokant muzikos.

Jūratė Stacevičiūtė,

                                                                                             Zarasų meno mokyklos mokytoja