G. F. HENDELIUI – 330

hendelisAtviros muzikos istorijos pamokos visuomenei jau tapo gražia tradicija mūsų mokykloje. Gruodžio pradžioje minėjome Georgo Fridricho Hendelio  330 –ąsias gimimo metines. 

                    G. F. Hendelis – šalia J. S. Bacho yra žymiausias Baroko pirmosios pusės kompozitorius. Gimė Halės mieste Vokietijoje. Dar visai mažas, jis pradėjo groti klavesinu, smuiku, vargonais, o 11 metų parašė pirmuosius kūrinius. Norėdamas išstudijuoti žymiausių kompozitorių muziką išvyko į Italiją. Ilgas G. F. Hendelio gyvenimo ir kūrybos laikotarpis susijęs su Londonu. G. F. Hendelis tapo karaliaus rūmų kompozitoriumi, o vėliau vadovavo operos teatrui. 
                     G. F. Hendelis kūrė baroko stiliaus, dažniausiai polifoninę muziką. Muzikinį palikimą sudaro 40 operų, 32 oratorijos, daug vokalinių ir instrumentinių kūrinių.
                     Pamokoje klausėmės ištraukų iš oratorijos „Mesijas“, operos Rinaldas , „Fejerverko muzikos“ bei „Muzikos ant vandens“. 
                     Jaunosios mūsų mokyklos pianistės: Meda Matiukaitė, Marta Oginskytė, Silvija Borisevičiūtė, Miglė Šaltytė, smuikininkas Nikita Ziminas bei fleitų ansamblis Gilmė Dainytė, Ieva Navickaitė, Viltė Tumėnaitė, Adrija Zavackaitė atliko žymiojo kompozitoriaus instrumentinius kūrinius.
                    G. F. Hendelis yra pasakęs: „Būtų apmaudu, jei mano muzika suteiktų žmonėms tik malonumą…“ Šie žodžiai apibūdino kompozitoriaus kūrybą, kurio svarbiausi bruožai – nuoširdumas, paprastumas.


Jūratė Stacevičiūtė,
Zarasų meno mokyklos mokytoja