Gimto krašto pažintis

bty
bty

Kiekvienam labai svarbu pažinti gimtą kraštą, jo istoriją, žmones, kurie ir šiandien supa mus.

      Zarasų meno mokyklos Muzikos skyriaus 6-8 klasių mokiniai lankėsi mūsų kraštiečio, kompozitoriaus Juozo Gruodžio gimtinėje Rakėnų kaime.

Šeštokė Rusnė Ragauskaitė supažindino bendraamžius su  kompozitoriaus gyvenimu, studijų metais bei pristatė kompozitoriaus kūrybą. Rusnė savo pasakojime akcentavo, kad tai yra pripažintas vienu ryškiausių savo kartos kompozitorius, kurio kūryba pasižymi aukštu profesionaliu lygiu, temperamentingumu, ryškiais nacionaliniais bruožais.

      Pažintį su savo kraštu tęsėme Dusetų dailės galerijoje, kur mus svetingai pasitiko šios galerijos vadovas,  dailininkas Alvydas Stauskas. Grožėjomės ir klausėmės įdomaus pasakojimo apie eksponuojamą Alvydo dėdės,  Petro Stausko (1919-2003), skirtos gimimo 100-osioms metinėms akvarelinės ir aliejinės tapybos darbus. Priminta kiek mūsų krašte yra garsių dailininkų. Parodyti keli Nomedos Saukienės, Šarūno Saukos, Romualdo Pučeko darbai. Buvome pakviesti į Dusetų kultūros centro šiuolaikiškai įrengtą  salę, kurioje vyksta įvairūs renginiai bei profesionalių atlikėjų koncertai. Septintokė Valerija Michailova fortepijonu paskambino J. S. Bacho Tribalsę invenciją.

       Nors ir labai karštą birželio dieną praturtinome save dar labiau pažindami savo kraštą ir jo žmones.                                                                      

 

Jūratė STACEVIČIŪTĖ

Zarasų meno mokyklos mokytoja