MAGIŠKI BUDAPEŠTO TILTAI

received_1685731128200194 (1)            Šių metų spalio mėnesio 30 dieną  Vengrijos sostinėje Budapešte vyko tarptautinis konkursas “Magic Bridges of Budapest 2018”. Konkurso dalyviai buvo skirstomi į kategorijas pagal amžių ir muzikos instrumentus. Taip pat dalyvavo įvairių sudėčių ir instrumentų ansambliai,  šokėjai bei dainininkai. Jaunieji atlikėjai iš Moldavijos, Baltarusijos, Rusijos ir Lietuvos nuotaikingai, nuoširdžiai muzikavo, šoko, dainavo.

   Zarasų meno mokyklą šiame konkurse atstovavo pianistės: Martyna Paradnikaitė, kuri tapo I vietos laureate bei Valerija Michailova – II vietos laureatė (mokytoja Liudmila Vorobjova).

   Po konkurso susipažinome su Budapeštu, grožėjomės įspūdingu vakariniu miestu plaukdami laivu Dunojumi. Lankėmės F. Listo muzikos akademijoje  bei F. Listo memorialiniame muziejuje. Vengrijos Szentendres miestelyje užsukome į Marcipanų muziejų. Grįždami namo Slovakijos sostinėje Bratislavoje pasivaikščiojome po senamiestį.  Kelionės į konkursą Budapešte metu maloniai bendravome, dalijomės įspūdžiais bei patirtimi su jaunais atlikėjais bei jų mokytojais iš Lietuvos muzikos ir menų mokyklų: Marijampolės, Kauno, Biržų, Birštono, Kazlų Rudos, Vilkaviškio, Druskininkų, Garliavos.

            Už palaikymą ir galimybę dalyvauti tarptautiniame konkurse Vengrijoje esam dėkingi Zarasų meno mokyklai, Martynos ir Valerijos tėveliams bei programos koordinatorei mokytojai Rasai Derbutienei.

 

Liudmila Vorobjova,

Zarasų meno mokyklos mokytoja