Pavasario pasaka Tatruose

 IMG_5830 Zarasų meno mokyklos šokėjams dalyvauti užsienio šalių konkursuose ir festivaliuose  tapo gražia tradicija. Jau aplankyta Turkija, , Makedonija, Italija. O šį pavasarį  tautinių šokių kolektyvai „Lietutis“ ir „Vingurinis“, vadovė mokytoja Vanda Politaitė, dalyvavo Lietuvos ir Lenkijos kultūriniuose mainuose „Pavasario pasaka Tatruose“. Kultūrinių mainų koncertinė programa Lietuvos ir Lenkijos vaikų ir jaunimo meno kolektyvams vyko Novyj Targ mieste. Pagrindinis programos tikslas – pristatyti Lietuvos tradicinę kultūrą, dainas, šokius, muziką ir susipažinti su kaimyninės Lenkijos Podhalės etnografinio regiono istorija, kultūra, tradicijomis, gamta.

  Koncertinė – pažintinė kelionė po Lenkiją prasidėjo aplankant Veličkų druskos kasyklas, kurios yra įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldą. Vėliau įsikūrėme jaukiuose svečių namuose, kalnuotoje Poronino gyvenvietėje. Čia, pas svetingus šeimininkus, turėjome progos paskanauti ekologiško tradicinio maisto. Vakarėlyje „Sveiki atvykę“ kolektyvų vadovai bendravo su renginio organizatoriais, bendruomenės nariais. Vaikams ir jaunimui buvo surengta diskoteka po atviru dangumi.

            Svarbiausias ir atsakingiausias kelionės momentas – tai koncertas „Pavasario pasaka Tatruose“, kuriame savo programas, tautinius kostiumus pristatė šeimininkai – Lenkijos kolektyvai „Partitūra“ ir „Septima“ bei gausus būrys lietuvaičių: šokių kolektyvas „Šėltinis“ (Šiauliai), „Pupa“ (Kretinga), instrumentinis trio (Kėdainiai), vokalinė grupė „Galim“ (Jonava) bei mūsų mokyklos šokių kolektyvai ,,Lietutis“ ir ,,Vingurinis“. Po spalvingo koncerto, kuriame apsikeista ne tik dainomis ir šokiais, bet ir suvenyrais, koncerto dalyviai popietę leido terminių vandenų baseine.

            Pažintis su Lenkija tęsėsi Aukštųjų Tatrų papėdėje įsikūrusioje Zakopanėje. Pasivaikščiojome vaizdingiausia kurorto gatve – Krupuvki, kurioje džiaugėmės kalnų  gyventojų folkloru bei architektūrinių stilių įvairove. Kėlėmės kalnų keltuvu į Gubaluvkos kalną (1123 m. ) , nuo kurio atsivėrė nuostabi Tatrų, Gorcų, Pieninų ir Beskidų kalnų panorama. Apsilankėme „Name aukštyn kojom“.

            Įspūdingos buvo ir tradicinės Podhalės krašto pramogos „Kulig“. Tai pasivažinėjimas po Poronino apylinkes liaudiškais vežimais, traukiamais arklių. Prie Dunajeco upės kepėme dešreles, bendravome, pramogavome.

             Grįždami į namus visą dieną praleidome saulėtoje, žydinčioje Krokuvoje. Čia aplankėme Vavelio kalvą, katedrą, karalių rūmų kiemelį, senamiestį, jogailaičių universitetą, Marijos baziliką, turgaus aikštę…

             Kupini įspūdžių, po smagiai ir turiningai praleisto laiko grįžome namo.

             Už šią puikią koncertinę – pažintinę kelionę dėkojame šokių kolektyvų vadovei, mokytojai Vandai Politaitei,  Meno mokyklos direktorei Sigitai Keršienei, už finansinę paramą Zarasų rajono savivaldybės tarybai, Seimo nariui Algimantui Dumbravai, už saugią kelionę Zarasų autobusų parko vairuotojams Algirdui Cibulskiui ir Algimantui Savičiui bei mokinius lydėjusiems mokinių tėveliams.

Jūratė Stacevičiūtė,

Zarasų meno mokyklos mokytoja


IMG_5870 IMG_5806 IMG_5758 IMG_2860 IMG_5582 IMG_5595 IMG_5704 IMG_5724 IMG_5725 IMG_5729