Tekanti muzikos upė

20151128_111621

     Muzika – kaip upė, kurios tėkmės nesustabdysi. Ji įsuka mus į savo galingą verpetą ir nepaliaujamai neša tolyn, virpindama švelniausias mūsų sielos stygas.

     Trauką muzikai pastebime ir savo kasdienybėje : vis daugiau Zarasų meno mokyklos moksleivių įsilieja į aktyvią muzikinę veiklą. Šį mokslo metų pusmetį buvo išties gausu festivalių, konkursų bei kitų įspūdingų renginių.

Lapkričio 11d. Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykloje vyko tarptautinis jaunųjų pianistų konkursas, skirtas kompozitoriui L.Povilaičiui atminti. Savo jėgas jame išbandė Neda Novičenko ir Deimantė Ivanovaitė (mokyt. D.Zavackienė).

       Lapkričio 21 d. Kauno M.Petrausko muzikos mokykloje vykusiame festivalyje "Laisvalaikio muzika" savo muzikinį akiratį praplėtė mūsų mokyklos II-ojo instrumento (fortepijono) moksleiviai Adrija Zavackaitė (mokyt. D.Petrašiūnienė), Diana Boriak (mokyt. L.Vorobjova), Ieva Navickaitė ( mokyt. D.Zavackienė) ir Motiejus Navickas (mokyt. J. Stacevičiūtė).

        Lapkričio 26 d. Meno mokykla buvo kupina vaikiško nuoširdumo ir smagios nuotaikos – vyko pirmokų krikštynos (organizatorė mokyt. D.Petrašiūnienė). Jaunieji muzikantai dalyvavo  viktorinoje, o drąsiausieji pradžiugino debiutiniais pasirodymais scenoje. Galbūt šis renginys mūsų mokykloje taps tradiciniu ?

        Lapkričio 28 d. gausus būrys moksleivių koncertavo Vilniaus Šv.Kotrynos bažnyčios koncertų salėje, kur vyko XVI-asis fortepijoninių ansamblių festivalis "Šokių pasaulyje". Programoje girdėjome tik italų kompozitorių muziką. Puikiai skambėjo mūsų mokyklos duetų Medos Matiukaitės ir Martos Oginskytės, Silvijos Borisevičiūtės ir Miglės Šaltytės (mokyt. J.Stacevičiūtė), Patricijos Guogytės ir Dianos Balčiūnaitės, Marijos Dainytės ir Ūlos Dainytės (mokyt. D.Petrašiūnienė) , Urtės Konošovaitės ir Deimantės Ivanovaitės (mokyt. D.Petrašiūnienė ir D.Zavackienė), Nelijos Prapuolenaitytės ir Airingos Šapalaitės (mokyt. Š.Venclovaitė), Remigijos Morgačiovos ir Julijos Andrejevos, Rusnės Ragauskaitės ir Valerijos Michailovos (mokyt. L. Vorobjova), Martynos Paradnikaitės ir Ugnes Naujokaitytės, Viktorijos Narbutaitės ir Elijos Laurikėnaitės ( mokyt. L.Vorobjova ir D.Petrašiūnienė) atliekami kūriniai.

          Gruodis taip pat prasidėjo svarbiu ir naudingu seminaru-praktikumu, kuris vyko   Švenčionėliuose . Semtis patirties išvyko mokinės Deimantė Ivanovaitė (mokyt. D.Zavackienė) ir Patricija Guogytė (mokyt. D.Petrašiūnienė). Po savaitės šioje muzikos mokykloje vyko respublikinis instrumentinės muzikos konkursas – festivalis "Žiemos pasaka". Sveikiname laureatėmis tapusias Adiją Zavackaitę (mokyt. J.Tumėnienė), Patriciją Guogytę (mokyt. D.Petrašiūnienė), Valeriją Michailovą (mokyt. L.Vorobjova),  diplomantus Raigardą Mikalauską, Dianą Boriak (mokyt. A.Pučkienė), Deimantę Ivanovaitę (mokyt.D.Zavackienė), Airingą Šapalaitę (mokyt. Š.Venclovaitė), Jokūbą Matijošių (mokyt. M.Bendelston) ir gražiai pasirodžiusius Mariją Dainytę (mokyt. D.Petrašiūnienė), Viltę Tumėnaitę  bei fleitų ansamblio dalyves Adriją Zavackaitę, Gilmę Dainytę, Viltę Tumėnaitę, Ievą Navickaitę, Motiejų Navicką (mokyt. J. Tumėnienė).

               Taip pat norime padėkoti visiems, atėjusiems paklausyti mūsų kasmet rengiamų kalėdinių koncertų Zarasų meno mokykloje, Zarasų krašto muziejuje. Dėkojame už Jūsų nuoširdžius aplodismentus, kurie yra labai reikalingi jauniesiems atlikėjams.

                Kai tiek įdomios veiklos – nėra kada nuobodžiauti, o kai turi tikslą – smagu dirbti, mokytis, lygiuotis į stipresnius, nepasiduoti ištikus nesėkmei ir toliau siekti savo užsibrėžtų uždavinių. Kompozitorius Edvardas Elgaras sakė : "Muzika yra ore, muzika yra visur, pasaulis yra jos pilnas. Ir tu paprasčiausiai pasiimi  kiek tau reikia …"

Dangira Zavackienė

Zarasų meno mokyklos metodinio būrelio pirmininkė

20151121_113527

20151211_123658_resized