MOC1  

VOLFGANGUI AMADĖJUI MOCARTUI ATMINTI

 

       Prieš 265 metus Austrijos Zalcburgo mieste gimė vienas iškiliausių pasaulio muzikos klasikų – Volfgangas Amadėjus Mocartas (Wolfgang Amadeus Mozart). Jo genialūs muzikiniai gabumai atsiskleidė dar vaikystėje – berniukas ne tik grojo, bet ir kūrė sulaukęs vos penkerių, o jau šešerių kartu su tėvu ir seserimi išvyko į pirmąsias gastroles.

        V. A. Mocartas gyveno vos 35 metus, tačiau per šį trumpą laiką jis sukūrė nepaprastai daug reto grožio kūrinių, sudarančių ištisą muzikinės istorijos epochą. Daugiau kaip 600 kūrinių, kurių daugelis pripažįstami kaip simfoninės, koncertinės, kamerinės, operinės ir chorinės muzikos šedevrai. Jis laikomas vienu didžiausių visų laikų klasikinės muzikos kompozitorių.  

       Zarasų meno mokyklos  Muzikos skyriaus septintokai: Kipras Lazdauskas, Armandas Stunžėnas, Dominykas Leleika, Rapolas Tamoševičius bei šių eilučių autorė, pakvietė į muzikos istorijos pamoką, skirtą vunderkindui, vienam ryškiausių talentų muzikos istorijoje, genialiam kompozitoriui ir atlikėjui V. A. Mocartui atminti. Nuotolinės pamokos vaizdo įrašą montavo mokytoja Šviesuolė Venclovaitė.

       Kompozitorius D. Šostakovičius yra pasakęs: ,,Mocartas – tai muzikos jaunystė, amžinai jaunas šaltinis, teikiantis žmonėms pavasariško atsinaujinimo ir dvasinės harmonijos džiaugsmą.” Šie žodžiai apibūdina svarbiausius V. A. Mocarto muzikos bruožus – optimizmą, būdingą net patiems tragiškiausiems jo kūriniams, meilę žmogui ir gamtai.

Jūratė Stacevičiūtė,

Zarasų meno mokyklos

mokytoja