VISAGINE PAMINĖTA TARPTAUTINĖ SAVANORIŲ DIENA

25383207_732393596961677_2034409853_o 

Tarptautinė savanorių diena minima gruodžio 5 d. Tikslas – supažindinti visuomenę su savanorių veikla (savanoryste), jų tarnybomis ir skatinti žmonių norą įvairiose srityse pasiūlyti savo paslaugas – ne tik savo šalyje, bet ir užsienyje. 
Šias metais Visagino savivaldybėje ši diena paminėta gruodžio 13 d. IAE regiono verslo ir turizmo informacijos centro konferencijų salėje vyko informacinis renginys „Savanorystė – altruistinė veikla“. Renginio metu susirinkusių organizacijų atstovai dalijosi savanoriškos veiklos gerąja patirtimi. Buvo pristatytas Jaunimo užimtumo iniciatyvos ir Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamas projektas „Atrask save“, mentorė Tatajana Kuznecova pasidžiaugė, kad Visagino savivaldybė pagal Lietuvos regionus, pirmauja jaunuolių, atlikusių savanorystę, skaičiumi. Ji pristatė gražius savanorystės pavyzdžius Lietuvoje. Bei oficialiai įteikė pažymėjimus savanorystę atlikusiems jaunuoliams. 


Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Visagino skyriaus jaunieji savanoriai taip pat pateikė informacija apie vykdomą veiklą jų įstaigoje.

Apie gražią tradicinę gerumo akciją papasakojo ir Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro mokiniai. Akcijos tikslas – pakviesti pagyvenusius senyvus žmones pasivaišinti arbata ir pyragu prie Kalėdinio stalo, pabendrauti, bei skirti jiems dėmesį. 
Visagino Europe Direct informacijos centro vadovė Indrė Gruodienė papasakojo gražių savanorystės pavydžių jos centre, bei pristatė naują Europos solidarumo korpuso programą, teikiamas galimybes ir naudą projekto savanoriams. 
Savanorystės judėjimas Visagino kūrybos namuose yra neatsiejama įstaigos veiklos sritis. Tas atsispindi ir VKN projektinėje veikloje. Todėl renginio metu dalyviams buvo pristatyti įgyvendinto atvirų jaunimo centrų ir erdvių projekto „Savanorystė – nauda sau ir kitiems“ rezultatai. Projekto rėmuose vyko Savanorystės logotipų konkursas, ir šio renginio metų buvo apdovanoti geriausi darbų autoriai. Tai VKN Meno mokyklos grafinio dizaino klasės ugdytiniai: Karina Trimailova – 1 vieta, Aleksandra Donskaja – 2 vieta, Edvard Pavliuk- 3 vieta, mokytoja Galina Severina. 
Taip pat šio projekto rėmuose buvo vykdoma jaunuolių apklausa „Ką žinai apie savanorystę“, ir renginio metu dalyviai buvo supažindinti su apklausos rezultatais. 
Buvo apdovanotos ir aktyviausios šio projekto dalyvės, kurios randa laiko visuomeninei ir projektinei veiklai, tai VKN atviro centro lankytojos Uljana Bartkutė, Karina Steponavičiūtė, Karina Sokolova. 
Renginio dalyvius džiugino Zarasų meno mokyklos ansamblio „Lunga“ ugdytinių atliekamos dainos, vadovai Violeta ir Maksim Bendelstonai. 
Visagino kūrybos namai dėkoja socialiniams partneriams už bendradarbiavimą ir linki kad Savanorystės judėjimas taptų visuomenės klestėjimo pagrindas.

Straipsnio originalas: http://vkn.lt/index.php/11-straipsniai-lietuviu-kalba/naujienos/358-visagine-pamin-ta-tarptautin-savanori-diena