W.A.MOZARTO SMUIKAS LIETUVOJE

  WP_20161016_12_49_55_Pro Lietuvos ir Austrijos draugija, Zalcburgo Mozarteumo tarptautinis fondas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA), Lietuvos nacionalinė filharmonija bei Lietuvos muzikos rėmimo fondas pristatė originalų W. A. Mocarto  Vienos smuiką. LMTA profesoriaus smuikininko Petro Kuncos kvietimu mūsų mokyklos muzikos skyriaus grupė mokinių ir mokytojų klausėsi W. A. Mocarto muzikos Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Koncerte „W. A. Mocarto smuiko magija“ unikaliuoju meistro Pietro Antonio dalla Costa smuiku griežė viešnia iš Austrijos muzikologė Anja Morgenstern, pritariant LMTA studentų simfoniniam orkestrui. Šiame koncerte didžiojo kompozitoriaus kūrinius atliko solistė Lina Dambrauskaitė bei smuikininkė Danielė Brekytė.

 

   Šis neeilinis renginys skiriamas W. A. Mozarto 260 –osioms gimimo metinėms. Šiuolaikiniai ekspertai patvirtino nuomonę, jog Mocarto „Costa smuikas“ yra autentiškas. Tarptautinis Mozarteumao fondas saugo šešis originalius šio kompozitoriaus instrumentus: klavikordą, fortepijoną, mažą vaikystės smuiką, altą, jo Zalcburgo smuiką ir Vienos smuiką, dabar vadinamą Mocarto „Costa smuiku“. 

    Rudeniškai vėjuotą rytą trumpam stabtelėjome prie Šv. Kotrynos bažnyčios, kurioje ne kartą koncertavo ir mūsų mokyklos mokiniai, prie žymaus lenkų kompozitoriaus S. Moniuškos biusto, kuris 1840 – 1858 metais gyveno Vilniuje, aplankėme Vilniaus Arkikatedrą baziliką, grožėjomės sostinės senamiesčio architektūra.

         Lapkričio mėnesį mūsų mokyklos 8 klasės muzikos skyriaus mokiniai, atviroje muzikos istorijos pamokoje visuomenei, skirtoje W. A. Mozarto 260- osioms gimimo metinėms pristatys kompozitorių kaip asmenybę, svarbiausius gyvenimo ir kūrybos faktus, ryškiausias operas.

 JŪRATĖ STACEVIČIŪTĖ,

 Zarasų meno mokyklos

 mokytoja