ZARASŲ MENO MOKYKLOJE VYKDOMO PROJEKTO ,,IŠTIESKIME RANKĄ JAUNAJAM TALENTUI“ ATGARSIAI

mid_news_zrs_329_DSCF9785Jau eilę metų Zarasų meno mokykla vykdo projektą ,,Ištieskime ranką jaunajam talentui“. Šiais metais savo žiniomis pasidalinti sutiko LMTA lektorė, meno daktarė, Nacionalinės M. K. Čiurlionio Menų mokyklos mokytoja-metodininkė Gabrielė Kondrotaitė. Renginyje dalyvavo per 60 mokytojų ir 30 mokinių iš aplinkinių muzikos ir meno mokyklų.

Renginį pradėjo mokyklos direktorė Sigita Keršienė. Ji atkreipė dėmesį, kad šiais metais renginį pradedame šiek tiek netradiciškai, kadangi naudodamiesi proga, kad šiandien čia susirinko semtis gerųjų patirčių didelis būrys fortepijono muzikos mylėtojų iš Visagino, Ignalinos, Kupiškio, Ukmergės, Švenčionėlių, Utenos, Dusetų ir gimtųjų Zarasų, kartu su visais norime pasidžiaugti dar tik prieš savaitę iš Čekijos atkeliavusiu nauju instrumentu – nuostabiu fortepijonu ,,Petrof“. Direktorė nuoširdžiai padėkojo Zarasų rajono savivaldybės merui Nikolajui Gusevui ir rajono Savivaldybės tarybos nariams už išsipildžiusią seną mūsų mokyklos bendruomenės svajonę bei atliktą didelę investiciją į mūsų jaunąją kartą.
 
Renginio dalyvių pasveikinti bei naujojo fortepijono paklausyti į renginį atėjo rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, administracijos direktorius Ramūnas Keršys bei Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Stanislovas Kaulavičius. Meras, sveikindamas į seminarą susirinkusius mokytojus ir mokinius, džiaugėsi mūsų mokyklos mokinių pasiekimais, gražiais koncertais ir, žinoma, nauju instrumentu. N. Gusevas pritarė direktorei, kad tai tikrai labai didelė investicija į mūsų jaunąją kartą ir pabrėžė, kad vaikai yra mūsų ateitis ir mūsų visų dėmesys, tiek mokytojų, tiek tėvų jiems yra labai svarbus.
 
Seminaro-praktikumo atidarymo metu mokyklos direktorė padėkojo ir visiems atvykusiems mokytojams bei renginio organizatorei. Smagu, kad visi kaimynai pianistai susiburia ir atveria sau galimybę tobulėti. Direktorė padėkojo renginio partneriams – Zarasų švietimo centrui ir jo direktorei.
 
Zarasų švietimo centro direktorė Gintarė Laurikėnienė palinkėjo seminaro-praktikumo dalyviams gražios, darbingos dienos, naudingų patirčių ir pasveikino mokyklos bendruomenę su naujo instrumento krikštu.
 
Seminaras-praktikumas prasidėjo mokinių koncertu. Visi mokiniai atvyko paruošę dideles programas. Buvo daug jaudulio groti pilnai mokytojų salei. Po trumpos pertraukėlės, su jaunaisiais pianistais visą dieną dirbo lektorė Gabrielė Kondrotaitė. Ji pasidžiaugė, kad mokiniai gerai paruošti, mokytojai dirba teisingai. Visi mokiniai labai greitai reagavo į dėstytojos pastabas.
 
Tokie seminarai-praktikumai skatina jaunųjų atlikėjų meistriškumo tobulinimą, atskleidžia jų meninės saviraiškos galimybes, turtina muzikinę sceninę patirtį, atsakomybės jausmą, o mokytojus skatina bendradarbiauti ir keistis menine patirtimi su kitomis muzikos ir meno mokyklomis.
 
  
Zarasų meno mokyklos mokytoja
Danguolė Petrašiūnienė