Zarasų meno mokyklos pianistų pasiekimai karantino metu


    Pasaulį sukaustė karantinas. Gyvenimas persikėlė į virtualias erdves. Nuotolinės pamokos, nuotoliniai seminarai, nuotoliniai konkursai. Pavasarį su mokiniais pradėjome mokytis nuotoliniu būdu, tik rudenį susitikome klasėje. Klasėje, kad ir  su kaukėm, per atstumą, kiekviena pamoka buvo  lyg šventė. Ir visi stengiamės kuo daugiau išmokti.


    Džiugu, kad visi mokiniai paruošė programą atsiskaitymams. Įprastai vyko techninė įskaita, kurios metu visi mokiniai skambino etiudus. Baigiantis pusmečiui, turėjom po kūrinio įrašą atsiskaitymui.
    Smagiausia džiaugtis, kad didelis būrys mokinių dalyvavo respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Konkursai persikėlė taip pat į virtualias erdves. Ir pateikti įrašą konkurso organizatoriams atrodė bus paprasčiau, nei pagroti scenoje. Bet taip atrodė, kol nepradėjom daryti įrašų. Kartais įrašui padaryti, grodavome ir ne po vieną valandą. Mokėmės visi kartu: mokytojai, mokiniai ir tėveliai. Mūsų  visų bendras darbas davė puikius rezultatus.
    Aktyviai nuotoliniuose konkursuose dalyvavo fortepijono skyriaus mokinės Evita Jurevičiūtė, Ovidijus Ponyčius (mokyt. J. Stacevičiūtė), Erneta Šatrovaitė, Andrius Kalėda, Nelija Prapuolenaitytė (mokyt. Š. Venclovaitė), Darja Michailova, Goda Borodulina, Martyna Paradnikaitė (mokyt. L. Vorobjova), Adelė Varnelytė, Luka Kaveckaitė, Veronika Kudrešova, Ugnė Kazlauskaitė, Gytė Kuzmickaitė, Beatričė Abramavičiūtė (mokyt. D. Petrašiūnienė).  
    Respublikiniame konkurse ,,Virtualūs pasažai“, kurį organizavo Vilniaus B. Jonušo muzikos mokykla, Veronika pelnė 3 vietą,  Goda ir Ugnė – diplomus. 
    ,,VIII Lietuvos atlikėjų lietuviškos muzikos konkurse „Atlėk, sakale“, kurį organizavo Alytaus meno mokykla Ovidijus ir Nelija tapo diplomantais. 
    Vilniaus Algirdo muzikos mokykla organizavo III-iąjį Tarptautinį muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninį – edukacinį projektą – konkursą ,,Muzikos spalvos“. Erneta Šatrovaitė gražiai pasirodė I ture, Evita Jurevičiūtė iškovojo teisę dalyvauti II ture.

    Tarptautinis  konkursas ,,Viena Stars 2020“ – pirmasis bandymas dalyvauti tarptautinėje virtualioje  erdvėje. Ir jis tikrai puikus. Darja, Evita , Nelija , Gytė – pelnė 2 vietas, o Ugnė ir Martyna – 1 vietas. 
    Tarptautiniame konkurse ,,Les Etoiles des Paris 2020“ – Evita – 3 vieta,  Darja, Goda, Nelija, Veronika, Gytė – 2 vietos, Ugnė – 1 vieta. Sėkmingiausiai šiame konkurse buvo įvertinta Martyna – visi komisijos nariai skyrė aukščiausius įvertinimus ir Grand Prix. 
    XX pianistų maratone, kuris vyko virtualioje erdvėje, dalyvavo Darja, Goda, Veronika, Ugnė ir Gytė. 
    Tarptautiniame konkurse ,,Grand Eurofest 2020“ Adelė, Darja, Luka, Nelija įvertintos 3 vieta, Evita, Veronika, Goda, Gytė, Beatričė – 2 vieta, Ugnė, Martyna, Darjos ir Godos fortepijoninis ansamblis pelnė 1 vietas. Vokalistė Emilija Vaitkutė (mokyt. Š. Venclovaitė) – įvertinta 2 vieta. 
    2021 metai mus ir toliau palieka dirbti nuotoliniu būdu, matant vieniems kitus kompiuterio ekrane. Džiugu, kad darbas vyksta, kartais jis vyksta lėčiau nei norėtųsi, kartais pamatome, kad išmokom kažką naujo, o kartais taip norisi pamatyti gyvai vaiko šypseną. Bet suprantam, kad dabar svarbiausia mūsų visų sveikata. Todėl dirbdami nuotoliniu būdu, stengsimės mokytis, augti ir tobulėti. Į konkursus toliau keliausime nuotoliniu būdu.


Fortepijono mokytoja
Danguolė Petrašiūnienė